امروز : پنج شنبه, 02 اسفند 1397

نشست سوم راههاي توسعه و عمران فرومد در محل حسينه فرومديهاي مقيم مركز برگزار گرديد

سومین نشست راههای توسعه و آبادانی فرومد با حضور گرم حدود 50 نفر از هموطنان فهیم فرومدی ساکن تهران و نیز مهمانان گرامی از شهرستان شاهرود در حسینیه فرومدیهای تهران در تاريخ 94/9/5 برگزار شد. این جلسه در حدود 3 ساعت به طول انجامید.

 

مطابق برنامه زمانبندی در ابتداي اين نشست جناب آقاي اكبريان رياست محترم شوراي اسلامي دهستان فرومد، گزارشي از وضعيت حال و مشكلات فعلي فرومد را براي حاضرين مطرح فرمودند.

 

سپس جناب آقاي محمد لطفيان در خصوص نقاط ضعف و قوت فرومد و برگزاري همايش راههاي توسعه و عمران فرومد در سال 95 توضيحات لازم را بيان فرمودند.

 

در مرحله سوم اين نشست، مدعوين محترم حاضر در جلسه به طرح و بيان ديدگاههاي خود پرداختند.

 

توافقات اين جلسه را در قالب اقدامات كوتاه مدت و مسكن و اقدامات بلند مدت كه همراه با عارضه يابي و ريشه يابي علمي مي باشد مي توان تقسيم بندي نمود. اقدامات بلند مدت از طريق برگزاري همايش و راهكارهاي برون رفت از مشكلات قابل انجام و اجرا خواهد بود كه مقدمات آن در حال انجام است.

 

مفاد اين جلسه به شرح ذيل مورد توافق و جمعبندي قرار گرفت:

 

1- كليه اعضاي حاضر در جلسه در خصوص فعال سازی تعاونی بنیاد توسعه و عمران فرومد اتفاق نظر داشتند و مقرر شد اقدامات لازم برای فعال سازی آن جهت انجام فعالیتهای عمرانی و معدنی در اسرع وقت انجام گردد.

 

2- مقرر شد افراد متخصص حاضر در جلسه در حوزه معدن، اطلاعات لازم و درخواستي حاضرين در جلسه را از محلهاي مورد نظر اخذ و جهت تصميمات بعدي به حاضرين اعلام نمايند.

 

3- بطور موازی و مطابق پیشنهاد قبلی حجت الاسلام و المسلمين جناب آقای رحمانی، موارد و مشکلات فرومد و عقب ماندگیها و علل آن برای دفتر مقام معظم رهبری ارسال تا با کار گروههای ایجاد شده از دفتر ایشان مسائل و مشکلات پیگیری گردد.

 

4- همچنین مطابق توافق مقرر شد موضوعات و مشکلات اصلی و اساسي فرومد از سوي مسؤولان دهستان انتخاب و از طریق جناب آقای خباز استاندار جدید سمنان پيگيري گردد.

 

همچنین از کلیه هموطنان فرومدی، فرزندان و فرهیختگان آنها درخواست شد که برای موضوع همایش راههاي توسعه و عمران فرومد، مقالات و پیشنهادات خود را به آدرس ایمیل فرومد و یا دبیرخانه همایش در وب سایت جامع بخش فرومد ارسال نمایند تا بررسی آنها توسط تیمهای تخصصی انجام و مقدمات لازم براي طرح شدن در همايش سال 95 به عمل آيد.

 

جناب آقای لطفیان در خصوص مذاكره با مراکز دانشگاهی و برخی از اساتید دانشگاه، فرمانداری، استانداری و نماینده محترم شهرستان شاهرود و ميامي در خصوص این همایش و محورهاي آن و قول مساعدت ايشان براي همكاري در اين همايش توضيحاتي ارائه فرمودند.

 

نكته جالب توجه آنكه همزمان با برگزاري اين نشست در طبقه مياني حسينيه، جلسه قرائت و تفسير قرآن كريم نيز توسط عده ديگري از هموطنان عزيز و مؤمن فرومدي در طبقه هم كف حسينيه مطابق برنامه هر هفته برگزار گرديد. وب سايت جامع بخش فرومد به نمايندگي از كليه هموطنان عزيز از هيأت امناي حسينيه فرومديهاي تهران براي هماهنگي و برگزاري اين نشست تقدير و تشكر مي نمايد .

اميد است این موج اتحاد و همدلی با برگزاري اينگونه نشست ها و همايش ها با همت دیگر هموطنان در سایر شهرهای کشورمان، برگ زرين ديگري در دفتر آبادانی این مرز پر گهر رقم زند.

 

فرومد ای سرزمین از یاد رفته! اینک فرزندان تو و به عشق و یاد تو به پا خواسته اند تا تو را بسازند و دوباره تو را در یادها زنده نمایند. اکنون حلقه های مفقوده اتحاد و همدلی در حال شکل گرفتن است و فرزندان خاک پاک تو از قلب ایران و از تهران با همت بلندشان تصمیم دارند تا همگي دست به دست هم دهند و ویرانه های تو را آباد سازند.

Written on 13/02/2014, 21:58 by foromadiha
2014-02-13-18-28-49   پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟ بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و...
190800
Written on 09/05/1396, 16:24 by foromadiha
اطلاعيه-منتخبين-مردم-در-شوراي-اسلامي-دوره-پنجم-فرومد-در-خصوص-مشكلات-كاهش-فشار-و-يا-قطع-آب-برخي-مناطق-فرومدهموطن عزیز صدای شما رو میشنویم و از وضع بوجود آمده متاسفیم. واقعا بی آبی مشکل بزرگیست که آزار دهنده است. برای رفع ریشه ای مشکل آب فرومد و افزایش کیفیت آب...
Written on 09/05/1396, 16:19 by foromadiha
اسامي-افراد-داوطلب-تصدي-پست-دهياري-روستاي-فرومد      اسامي افرادي که در طرح فراخوان انتخاب دهیار فرومد توسط شوراي منتخب دوره پنجم شرکت نموده و مدارک، درخواست و برنامه های خود را تا مهلت 96.4.31...
Written on 09/05/1396, 16:10 by foromadiha
بيوگرافي-آقاي-محمود-سليميان-استاد-فرومدي-دوتار-نوازي-كشور  قسمتی از بیو گرافی آقای محمود سلیمیان استاد دوتار نوازی کشور؛ -متولد 1334 روستای فرومد (ساکن تهران) -در جوانی شور وشوق موسیقی باعث شد که ایشان به سمت...
Written on 15/04/1396, 15:39 by foromadiha
واکاری-150-هکتاری-منطقه-کلاته‌سادات-میامی-به-اتمام-رسید میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید. به گزارش پایگاه...
2052039
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
226
601
2682
2044370
14514
24314
2052039
آی‌پی شما: 54.235.55.253
امروز: پنج شنبه، 02 اسفند 1397 - ساعت: 10:12:24

مفاخر تاریخی

 

ورود به سایت