امروز : پنج شنبه, 05 مرداد 1396

انتقاد مردم محروم منطقه فرومد به نحوه پاسخگويي روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در خصوص مشكل آموزشي مدارس منطقه فرومد

 

 

واقعاً جاي تأسف و تعجب دارد كه مسؤولان استان آنهم در جايگاه مقدسي مثل آموزش و پرورش كه جايگاه رويش و پرورش انديشه هاي فرزندان ايران اسلامي است، با ارسال چنين جوابيه اي، نامه درخواست استمداد پدران و مادران رنج كشيده اين منطقه محروم را به باد سخره گرفته و دلنوشته هاي آنان را به نوعي كذب تلقي مي نمايد. مسؤول محترم دست مريضاد!

اين موضوع در شبكه هاي اجتماعي منطقه به شدت مورد انتقاد مردم محلي قرار گرفته است و مردم از شورا و دهیاري محترم فرومد تقاضا دارند پاسخ مناسب و مقتضي به اين موضوع  داده شود.

 

جوابیه آموزش و پرورش استان سمنان به یادداشت میامی جوان

 

میامی جوان: روابط عمومی آموزش و پرورش اداره کل استان سمنان در پاسخ به یادداشت پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، در پی انتشار یادداشتی در ششم آذرماه ماه ۹۴با عنوان«وزیران دولت یازدهم؛ لطفا سری به مناطق محروم میامی بزنید/دانش آموزانی که از نگاه وزیر جا ماندند!»روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش استان سمنان با صدور جوابیه ای اعلام کرد:

 

مسئول محترم سایت میامی جوان؛


به استحضار می رساند آموزشگاه بیت المقدس در روستای فرومدمی باشد این آموزشگاه جزءزیرمجموعه مجتمع آیت ا... طباطبایی بوده که به صورت مختلط اداره می گردد و جمعیت دانش آموزی آن 97 نفربوده ودارای 6کلاس درس می باشد. قدمت آموزشگاه بالای 30 سال است ولی مدرسه به لحاظ سازه هیچ گونه مشکلی ندارد. درمورد اخبار منتشرشده در سایت مذکور مطالب ذیل قابل ذکرمی باشد:


1- مجتمع مذکورجزء 25 درصدمدارسی بوده که سرانه سوخت به حساب آن واریزگردیده وطبق گزارشات واصله ازدایره حسابداری وباتوجه به اظهارات مدیرمجتمع آقای موسوی هم اکنون یک میلیون ودویست هزارتومان درحساب مجتمع موجوداست وبه حساب آموزشگاه بیت المقدس هفتصدوسی وچهارهزارتومان درمورخه 7/8/94 به همین منظورواریزگردیده است.
2- آموزشگاه به هیچ عنوان مشکل آب آشامیدنی ندارد.
3- تصاویردرج شده درسایت مربوط به سرویسهای بهداشتی قدیمی مدرسه بوده درحالی که طی سالهای گذشته چندین سرویس بهداشتی جدیدبرای آموزشگاه فوق ساخته شده است.
4- درآموزشگاه تنهایک کلاس هوشمندوجود داردکه باتوجه به مطالبات مردمی درخصوص اختصاص کاربرمخصوص درمدارس جهت هوشمندسازی ، به استحضارمی رساندکه هیچ یک ازمدارس شهرستان پستی بااین عنوان ندارد.
5- درخصوص زیباسازی مدرسه نسبت به اجرای طرح حیاط پویا ودیوارنویسی اقدام گردیده است.
6- درخصوص سرانه فضای آموزشی دراین روستا باتوجه به کاهش شدیدآماردانش آموزی دراین روستا هم اکنون دوآموزشگاه خالی ازدانش آموزمی باشدوبه هیچ عنوان ساخت فضای جدیدقابل توجیه نمی باشد.
                
حسین گل هاشم/ رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان

 

پاسخ میامی جوان :

پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان  این یادداشت رابراساس گفتگویی با اعضای انجمن اولیا دانش آموزان وهمچنین به استناد نامه ای که از سوی انجمن اولیا ومربیان و اهالی روستا به ریاست آموزش و پرورش میامی فرستاده شده بود درج کرده است که در زیر گفتگو این پایگاه خبری تحلیلی را با یکی از اعضای انجمن اولیا آموزشگاه بیت المقدس منطقه فرومد که امروز انجام شده است را از نظر می گذرانیم.

 محمد قدرتی عضو انجمن اولیا و مربیان دانش آموزان منطقه فرومد در گفتگو با خبرنگار میامی جوان در خصوص وضعیت کلی آموزشگاه بیت المقدس روستای فرومد گفت: پس از درج خبر در سایت میامی جوان و همچنین پیگیری های انجمن اولیا و تدبیر مدیریت آموزش و پروش شهرستان میامی محوطه مدرسه در حدود یک ماه است که مجهز به 7 دوربین مدار بسته شده که جای تشکر از زحمات مجموعه آموزش و پرورش شهرستان دارد.

 وی همچنین با بیان اینکه زیبا سازی داخلی و خارجی این آموزشگاه در حدود یک ماه است که انجام شده، افزود: امیدواریم به زودی شاهد ایجاد طرح حیاط پویا در این آموزشگاه با توجه به قول مسئولین باشیم.

 قدرتی با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی این مدرسه تا به امروز از لحاظ ظاهری و بهداشتی تغییری نکرده است، گفت: در جلسه ای که در تاريخ 22 آذر ماه امسال و با حضور  انجمن اولیا ومربیان و ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان میامی درنمازخانه مدرسه پسرانه فرومد داشتیم، قول نصب آبگرمکن برای این سرویس ها داده شده است.

 وی افزود: مدیریت آموزش و پرورش میامی از نزدیک میزهای فرسوده این آموزشگاه را مشاهده کرده و قول تعویض این میزها را دادند.

 عضوانجمن اولیا ومربیان منطقه فرومد در خصوص قدیمی بودن تصاویرمنتشر شده در یادداشت درج شده این سایت گفت:این تصاویر به هیچ وجه قدیمی نبوده و خود ریاست آموزش و پرورش  شهرستان این موضوع را در بازدید از مدرسه بیت المقدس فرومد که  در 22 آذر ماه انجام شد از نزدیک مشاهده کردند وهمچنین دانش آموزانی که در تصاویر دیده می شوند امروز در این آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

قدرتی در خصوص احداث سرویس بهداشتی جدید در این آموزشگاه در سال های گذشته بیان داشت: تا جایی که بنده یادم هست سرویس بهداشتی جدیدی ساخته نشده و تنها در زمان آقای بنائیان سفید، مدیرکل آموزش و پرورش اسبق استان که  از این مجموعه بازدیدی داشتند به دستور وی یک سرویس بهداشتی کاشی کاری شده است.

اما هدف اصلی از درج این یادداشت را نباید فراموش کرد که اگر وزیر محترم آموزش و پرورش در سفر خود به استان سمنان به جای حضور در شهرهای استان به  این روستاهای محروم سفر می کرد و از نزدیک با مشکلات این مردم آشنا می شد مطمئنا خیر و برکت بیشتری با خود به همراه می آورد و نیاز توجه هرچه بیشتر به مناطق محروم را احساس می کرد.

در ذیل، نامه انجمن اولیا و مربیان و اهالی روستای فرومد را که بیش از یک ماه قبل برای ریاست آموزش و پرورش میامی ارسال شده بود را می توانید مشاهده کنید.


 

 در پایان می بایست از مدیریت محترم آموزش و  پرورش شهرستان میامی که مانند گذشته و با سعه صدر پاسخگوی مشکلات دانش آموزان و مردم بودند و در جهت مرتفع کردن آنها بیش از پیش تلاش نمودندکمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم .

مردم فرومد از سايت ميامي جوان براي پيگيري اين موضوع مردمي تقدير و تشكر مي نمايد.

 

واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات میامی به اتمام رسید


میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، محمدعلی رضایی با بیان اینکه واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات شهرستان میامی توسط پیمانکار به اتمام رسیده است، افزود: در سال 96 در قراردادی از اعتبارات ملی با پیمانکار، منطقه کلاته‌سادات به مساحت 150 هکتار تاغ‌کاری شد که بر اساس شرایط محیطی یک‌سری از نهال‌ها خشک شد و واکاری به همراه آبیاری صورت گرفته است.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه، جلوگیری از فرسایش خاک، ریزگردها، پوشش و احیای عرصه‌های منابع طبیعی و جلوگیری از پیشرفت بیابان در منطقه مورد نظر است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی بر لزوم گسترش و همچنین توسعه پروژه‌های منابع طبیعی در این شهرستان تأکید کرد و افزود: شن‌های روان به زیرساخت‌های مختلف و ازجمله ریل‌ها، قنات‌ها، زمین‌های کشاورزی و ... آسیب خواهد رساند.

رضایی بیان داشت: تثبیت شن‌های روان و بیابان‌زدایی علاوه بر اینکه از مشکلات زیست‌محیطی و ایجاد ریزگردها جلوگیری می‌کند، در راستای ایجاد مناظر طبیعی، پارک‌های جنگلی و منطقه گردشگری برای جذب توریست و همچنین سرمایه‌گذاران اقتصادی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

میامی جوان: عملیات اجرای آسفالت 5راه روستایی میامی به زودی با هماهنگی دستگاه های مربوط در سال 96 آغاز می شود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، سیدعبدالمجید نژادصفوی مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: این 39 روستای بالای 20 خانوار استان سمنان شامل 2 روستای سمنان، 10 روستای دامغان، 10 روستای شاهرود، پنج روستای میامی، پنج روستای گرمسار، سه روستای مهدیشهر، 2 روستای آرادان، و 2 روستای می‌شود که مشمول طرح توسعه و توانمندسازی روستایی هستند.

سیدعبدالمجید نژادصفوی افزود: عملیات اجرای آسفالت یک هزار کیلومتری این روستاها به زودی با هماهنگی دستگاه های مربوط در سال 96 آغاز می شود.

وی اظهارداشت: با توجه به قرار داشتن در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، بازگشت مهاجران روستایی به روستا و کاهش مهاجرت به شهرها با افزایش تولیدات کشاورزی و بهبود شرایط زندگی برای روستاییان و آسفالت جاده ها امکان‌پذیر می شود.

نژادصفوی با اشاره به این که تهیه زیرساخت ها، قیر برای عملیات اجرای آسفالت یک هزار کیلومتر از جاده های روستایی استان سمنان هزینه های قابل توجهی دارد، تصریح کرد: اداره کل راه و ترابری استان سمنان سعی دارد با استفاده ازماشین آلات هزینه ها را به یک پنجم کاهش دهد و تامین قیر ابرای آسفالت یک هزار کیلومتر از طریق وزارت راه و شهرسازی تامین می شود.

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان به کاهش 18 تا 20 درصدی تصادفات در 2 ماه اول سال 96 اشاره کرد و گفت: 75 درصد حوادث رانندگی در استان سمنان واژگونی خودرو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده‌ها است که برای کاهش این درصد واژگونی ، اجرای شیب شیروانی در 750 کیلومتر از راه ها عملیاتی شد و تا با این روش تا حد بسیاری از واژگونی خودروها کاهش یابد.

وی افزود: در کنار نقص جاده ها، فرهنگ سازی در بین مردم به منظور رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باید نهادینه شود تا سوانح رانندگی کاهش یابد.

مشکلات تعاونی‌ها در سمنان برطرف شود/ تمایل به ایجاد تعاونی در سمنان کاهش یافته است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان، سیدداود قریشی ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور استاندار سمنان و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد، افزود: مشکلات تعاونی‌های استان سمنان باید به‌صورت جداگانه بررسی و حل شود؛ چراکه مشکلات هر تعاونی مخصوص خودش است.

وی ادامه داد: مشکلات موجود در هر تعاونی خاص همان تعاونی است و نمی‌توان از یک راهکار برای همه تعاونی‌ها استفاده کرد.

رئیس اتاق تعاون استان سمنان تصریح کرد: این مشکلات باید موشکافانه بررسی و برای رفع هر کدام، از راهکاری عملی استفاده شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

قریشی با اشاره به اینکه باید مشکلات تعاونی‌ها یک به یک بررسی شود، اظهار داشت: این مشکلات باید دسته‌بندی و برای رفع مسائل هر دسته، راهکار مناسب آن پیشنهاد شود.

وی همچنین بیان کرد: برای رفع بهتر مشکلات باید کارگروه‌هایی تشکیل شود تا به‌صورت تخصصی به رفع مشکل بپردازند و نظرات تخصصی خود را در مورد مشکلات تعاونی‌ها ارائه دهند.

رئیس اتاق تعاون استان سمنان با بیان اینکه اشتیاق ایجاد تعاونی در استان سمنان مانند گذشته نیست و تمایل به ایجاد تعاونی در این استان کاهش پیدا کرده است، گفت: باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا مانند گذشته، اشتیاق ایجاد تعاونی در این استان افزایش پیدا کند.

قریشی ادامه داد: باید قوانین به نفع تعاونی‌ها باشد تا میل به ایجاد تعاونی در استان سمنان افزایش پیدا کند.

وی اظهار داشت: تعاونی‌ها می‌توانند فرصت‌های بسیار خوبی برای رونق اقتصاد باشند و باید از این فرصت‌ها به‌خوبی استفاده کرد.

رئیس اتاق تعاون استان سمنان تصریح کرد: تا زمانی که مشکلات پیش روی تعاونی‌ها برطرف نشود و اشتیاق ایجاد تعاونی در این استان مانند گذشته افزایش پیدا نکند، نمی‌توان توقع داشت رشد چشمگیری را در ایجاد تعاونی‌ها شاهد باشیم.

راه‌اندازی ۶۰۰ خانه ورزش در دستور کار دولت است

شناسهٔ خبر: 4022320 - پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
گرمسار- معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان گفت: به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط در جامعه راه‌اندازی ۶۰۰ خانه ورزش روستایی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شعبانی بهار پیش از ظهر پنج‌شنبه در آیین افتتاح خانه ورزش روستایی گرمسار در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بابیان اینکه تجهیز امکانات ورزشی در خانه‌های ورزشی یکی از اقدامات مؤثر دولت برای توسعه ورزش در کشور است، ابراز داشت: با توجه به اینکه مردم ساکن در روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته از امکانات شهری مانند سالن‌های ورزشی و باشگاه‌های متعدد فاصله زیادی دارند لذا به‌منظور ارتقای نشاط اجتماعی تلاش شد تا با احداث خانه‌های ورزش روستایی بتوانیم بخشی از این فاصله را جبران کنیم.

وی افزود: با همکاری و هماهنگی، دهیاران و بخشداران شهرستان‌ها مکانی را در اختیار مردم قرار می‌دهند و اداره ورزش و جوانان با امکاناتی مانند فوتبال دستی، پینگ‌پنگ و دارت آنها را تجهیز و در اختیار مردم قرار می‌دهد لذا معتقدیم هر چه در زمینهٔ ورزش و سلامت بیشتر هزینه کنیم سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب می‌شود.

معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان بابیان اینکه پیش‌بینی احداث حداقل ۱۰ خانه ورزش روستایی در هر استان‌ از اهداف اولویت‌دار وزارت ورزش است، ابراز داشت: در استان سمنان احداث ۵۰خانه روستایی در برنامه قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود در صورت مساعدت بتوانیم آن را به ۱۰۰خانه ورزش روستایی ارتقا دهیم و در سایر استان‌ها نیز تصور می‌شود با ۱۰خانه ورزش روستایی بتوان بخشی از نیازهای جوامع بومی و محلی را پاسخ گفت که با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم و بافت جمعیتی روستا تا میزان ۲۰خانه ورزش روستایی دایر خواهد شد.

شعبانی بهار در ادامه تصریح کرد: توجه به ورزش‌های همگانی ازجمله برنامه‌های دولت به‌منظور ارتقای سلامت نهادینه‌شده است چرا این‌گونه ورزش‌های همگانی تمامی اقشار مختلف جامعه را شامل می‌شود و از سوی دیگر کم‌هزینه هستند و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان نیز به‌سوی ورزش‌های همگانی معطوف است لذا امیدواریم احداث خانه‌های ورزشی روستایی بتواند در راستای ارتقا ورزش همگانی مؤثر باشد.

وی افزود: یکی از مصادیق اعتیاد عدم تحرک جسمی است که اگر می‌خواهیم درزمینهٔ کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مؤثر داشته باشیم باید ذهن جوانان و نوجوانان را به‌سوی ورزش سوق دهیم که توجه به زیرساخت‌های ورزشی به‌ویژه در بخش ورزش‌های همگانی می‌تواند در ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی نقش‌آفرین باشد.

تکمیل فرم بانک اطلاعاتی نیروی انسانی فرومد

عزیز فرهیخته جناب آقای/سرکار خانم:

 

با سلام وادب

 

برای دستیابی به اهداف و مطالباتِ اجتماعی، راهی جز بهره گیری از خِرَدِ جمعی نمی توان متصوّر بود ، بویژه برنامه‌ها‌ی توسعه روستایی وشهری، زمانی با توفیق همراه هستند که بتوانند همة توان و نیروی جامعه را بسیج كرده و در فرایندِ توسعه به‌کار گرفته شود .

 

لذا خواهشمند است فُرم ذیل را برای دستیابی و استفاده از پتانسیل وتوانمندی جنابعالی ویا وابستگان گرامیتان تکمیل فرمایید،باشد تا با یاریِ هم بتوانیم بر تمامی مشکلات و محرومیّت انباشته شده فرومد فائق آمده وروستایی آباد و سربلند بسازیم.

 

ردیف

نام نام خانوادگی

نام پدر

تحصیلات

شغل وتجارب

شهر محل زندگی

تلفن همراه

زمینه ­های همکاری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Written on 13/02/2014, 21:58 by foromadiha
2014-02-13-18-28-49   پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟ بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و...
Written on 15/04/1396, 15:39 by foromadiha
واکاری-150-هکتاری-منطقه-کلاته‌سادات-میامی-به-اتمام-رسید میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید. به گزارش پایگاه...
Written on 15/04/1396, 15:37 by foromadiha
میامی-جوان-عملیات-اجرای-آسفالت-5راه-روستایی-میامی-به-زودی-با-هماهنگی-دستگاه-های-مربوط-در-سال-96-آغاز-می-شود به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، سیدعبدالمجید نژادصفوی مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: این 39 روستای بالای 20 خانوار استان سمنان شامل 2...
Written on 15/04/1396, 15:32 by foromadiha
مشکلات-تعاونی‌ها-در-سمنان-برطرف-شود-تمایل-به-ایجاد-تعاونی-در-سمنان-کاهش-یافته-است به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان، سیدداود قریشی ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور استاندار سمنان و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان...
Written on 15/04/1396, 15:28 by foromadiha
راه‌اندازی-۶۰۰-خانه-ورزش-در-دستور-کار-دولت-است شناسهٔ خبر: 4022320 - پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰ استانها > سمنان گرمسار- معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان گفت: به‌منظور کاهش...
1533793
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
468
1407
5169
1520625
31220
62989
1533793
آی‌پی شما: 54.166.136.90
امروز: پنج شنبه، 05 مرداد 1396 - ساعت: 07:05:29

مفاخر تاریخی

 

ورود به سایت