امروز : دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398

انتقاد مردم محروم منطقه فرومد به نحوه پاسخگويي روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در خصوص مشكل آموزشي مدارس منطقه فرومد

 

 

واقعاً جاي تأسف و تعجب دارد كه مسؤولان استان آنهم در جايگاه مقدسي مثل آموزش و پرورش كه جايگاه رويش و پرورش انديشه هاي فرزندان ايران اسلامي است، با ارسال چنين جوابيه اي، نامه درخواست استمداد پدران و مادران رنج كشيده اين منطقه محروم را به باد سخره گرفته و دلنوشته هاي آنان را به نوعي كذب تلقي مي نمايد. مسؤول محترم دست مريضاد!

اين موضوع در شبكه هاي اجتماعي منطقه به شدت مورد انتقاد مردم محلي قرار گرفته است و مردم از شورا و دهیاري محترم فرومد تقاضا دارند پاسخ مناسب و مقتضي به اين موضوع  داده شود.

 

جوابیه آموزش و پرورش استان سمنان به یادداشت میامی جوان

 

میامی جوان: روابط عمومی آموزش و پرورش اداره کل استان سمنان در پاسخ به یادداشت پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، در پی انتشار یادداشتی در ششم آذرماه ماه ۹۴با عنوان«وزیران دولت یازدهم؛ لطفا سری به مناطق محروم میامی بزنید/دانش آموزانی که از نگاه وزیر جا ماندند!»روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش استان سمنان با صدور جوابیه ای اعلام کرد:

 

مسئول محترم سایت میامی جوان؛


به استحضار می رساند آموزشگاه بیت المقدس در روستای فرومدمی باشد این آموزشگاه جزءزیرمجموعه مجتمع آیت ا... طباطبایی بوده که به صورت مختلط اداره می گردد و جمعیت دانش آموزی آن 97 نفربوده ودارای 6کلاس درس می باشد. قدمت آموزشگاه بالای 30 سال است ولی مدرسه به لحاظ سازه هیچ گونه مشکلی ندارد. درمورد اخبار منتشرشده در سایت مذکور مطالب ذیل قابل ذکرمی باشد:


1- مجتمع مذکورجزء 25 درصدمدارسی بوده که سرانه سوخت به حساب آن واریزگردیده وطبق گزارشات واصله ازدایره حسابداری وباتوجه به اظهارات مدیرمجتمع آقای موسوی هم اکنون یک میلیون ودویست هزارتومان درحساب مجتمع موجوداست وبه حساب آموزشگاه بیت المقدس هفتصدوسی وچهارهزارتومان درمورخه 7/8/94 به همین منظورواریزگردیده است.
2- آموزشگاه به هیچ عنوان مشکل آب آشامیدنی ندارد.
3- تصاویردرج شده درسایت مربوط به سرویسهای بهداشتی قدیمی مدرسه بوده درحالی که طی سالهای گذشته چندین سرویس بهداشتی جدیدبرای آموزشگاه فوق ساخته شده است.
4- درآموزشگاه تنهایک کلاس هوشمندوجود داردکه باتوجه به مطالبات مردمی درخصوص اختصاص کاربرمخصوص درمدارس جهت هوشمندسازی ، به استحضارمی رساندکه هیچ یک ازمدارس شهرستان پستی بااین عنوان ندارد.
5- درخصوص زیباسازی مدرسه نسبت به اجرای طرح حیاط پویا ودیوارنویسی اقدام گردیده است.
6- درخصوص سرانه فضای آموزشی دراین روستا باتوجه به کاهش شدیدآماردانش آموزی دراین روستا هم اکنون دوآموزشگاه خالی ازدانش آموزمی باشدوبه هیچ عنوان ساخت فضای جدیدقابل توجیه نمی باشد.
                
حسین گل هاشم/ رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان

 

پاسخ میامی جوان :

پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان  این یادداشت رابراساس گفتگویی با اعضای انجمن اولیا دانش آموزان وهمچنین به استناد نامه ای که از سوی انجمن اولیا ومربیان و اهالی روستا به ریاست آموزش و پرورش میامی فرستاده شده بود درج کرده است که در زیر گفتگو این پایگاه خبری تحلیلی را با یکی از اعضای انجمن اولیا آموزشگاه بیت المقدس منطقه فرومد که امروز انجام شده است را از نظر می گذرانیم.

 محمد قدرتی عضو انجمن اولیا و مربیان دانش آموزان منطقه فرومد در گفتگو با خبرنگار میامی جوان در خصوص وضعیت کلی آموزشگاه بیت المقدس روستای فرومد گفت: پس از درج خبر در سایت میامی جوان و همچنین پیگیری های انجمن اولیا و تدبیر مدیریت آموزش و پروش شهرستان میامی محوطه مدرسه در حدود یک ماه است که مجهز به 7 دوربین مدار بسته شده که جای تشکر از زحمات مجموعه آموزش و پرورش شهرستان دارد.

 وی همچنین با بیان اینکه زیبا سازی داخلی و خارجی این آموزشگاه در حدود یک ماه است که انجام شده، افزود: امیدواریم به زودی شاهد ایجاد طرح حیاط پویا در این آموزشگاه با توجه به قول مسئولین باشیم.

 قدرتی با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی این مدرسه تا به امروز از لحاظ ظاهری و بهداشتی تغییری نکرده است، گفت: در جلسه ای که در تاريخ 22 آذر ماه امسال و با حضور  انجمن اولیا ومربیان و ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان میامی درنمازخانه مدرسه پسرانه فرومد داشتیم، قول نصب آبگرمکن برای این سرویس ها داده شده است.

 وی افزود: مدیریت آموزش و پرورش میامی از نزدیک میزهای فرسوده این آموزشگاه را مشاهده کرده و قول تعویض این میزها را دادند.

 عضوانجمن اولیا ومربیان منطقه فرومد در خصوص قدیمی بودن تصاویرمنتشر شده در یادداشت درج شده این سایت گفت:این تصاویر به هیچ وجه قدیمی نبوده و خود ریاست آموزش و پرورش  شهرستان این موضوع را در بازدید از مدرسه بیت المقدس فرومد که  در 22 آذر ماه انجام شد از نزدیک مشاهده کردند وهمچنین دانش آموزانی که در تصاویر دیده می شوند امروز در این آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

قدرتی در خصوص احداث سرویس بهداشتی جدید در این آموزشگاه در سال های گذشته بیان داشت: تا جایی که بنده یادم هست سرویس بهداشتی جدیدی ساخته نشده و تنها در زمان آقای بنائیان سفید، مدیرکل آموزش و پرورش اسبق استان که  از این مجموعه بازدیدی داشتند به دستور وی یک سرویس بهداشتی کاشی کاری شده است.

اما هدف اصلی از درج این یادداشت را نباید فراموش کرد که اگر وزیر محترم آموزش و پرورش در سفر خود به استان سمنان به جای حضور در شهرهای استان به  این روستاهای محروم سفر می کرد و از نزدیک با مشکلات این مردم آشنا می شد مطمئنا خیر و برکت بیشتری با خود به همراه می آورد و نیاز توجه هرچه بیشتر به مناطق محروم را احساس می کرد.

در ذیل، نامه انجمن اولیا و مربیان و اهالی روستای فرومد را که بیش از یک ماه قبل برای ریاست آموزش و پرورش میامی ارسال شده بود را می توانید مشاهده کنید.


 

 در پایان می بایست از مدیریت محترم آموزش و  پرورش شهرستان میامی که مانند گذشته و با سعه صدر پاسخگوی مشکلات دانش آموزان و مردم بودند و در جهت مرتفع کردن آنها بیش از پیش تلاش نمودندکمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم .

مردم فرومد از سايت ميامي جوان براي پيگيري اين موضوع مردمي تقدير و تشكر مي نمايد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Written on 13/02/2014, 21:58 by foromadiha
2014-02-13-18-28-49   پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟ بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و...
208930
Written on 09/05/1396, 16:24 by foromadiha
اطلاعيه-منتخبين-مردم-در-شوراي-اسلامي-دوره-پنجم-فرومد-در-خصوص-مشكلات-كاهش-فشار-و-يا-قطع-آب-برخي-مناطق-فرومدهموطن عزیز صدای شما رو میشنویم و از وضع بوجود آمده متاسفیم. واقعا بی آبی مشکل بزرگیست که آزار دهنده است. برای رفع ریشه ای مشکل آب فرومد و افزایش کیفیت آب...
Written on 09/05/1396, 16:19 by foromadiha
اسامي-افراد-داوطلب-تصدي-پست-دهياري-روستاي-فرومد      اسامي افرادي که در طرح فراخوان انتخاب دهیار فرومد توسط شوراي منتخب دوره پنجم شرکت نموده و مدارک، درخواست و برنامه های خود را تا مهلت 96.4.31...
Written on 09/05/1396, 16:10 by foromadiha
بيوگرافي-آقاي-محمود-سليميان-استاد-فرومدي-دوتار-نوازي-كشور  قسمتی از بیو گرافی آقای محمود سلیمیان استاد دوتار نوازی کشور؛ -متولد 1334 روستای فرومد (ساکن تهران) -در جوانی شور وشوق موسیقی باعث شد که ایشان به سمت...
Written on 15/04/1396, 15:39 by foromadiha
واکاری-150-هکتاری-منطقه-کلاته‌سادات-میامی-به-اتمام-رسید میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید. به گزارش پایگاه...
2144287
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
814
1035
1849
2132445
26409
27173
2144287
آی‌پی شما: 34.207.82.217
امروز: دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398 - ساعت: 13:02:59

مفاخر تاریخی

 

ورود به سایت